Szczawnica

Szczawnica noclegi położona jest w pięknej dolinie Grajcarka prawobrzeżnego dopływu Dunajca. Dolina ta rozdziela Małe Pieniny od Beskidu Sądeckiego. To górskie uzdrowisko leży na wysokości ok. pięćset metrów n.p.m. Wyjątkowe położenie doliny powoduje, że panuje tutaj łagodny, a zarazem wyjątkowy mikroklimat. Decydujący wpływ na to mają między innymi porastające zbocza dolin lasy, duże nasłonecznienie. Szczawnica tanie noclegi

Oprócz wspaniałego mikroklimatu, Szczawnica położona jest w malowniczym krajobrazie, który miasto zawdzięcza bliskości Pienińskiego Parku Narodowego i przełomu Dunajca. Od północy miasto otacza masyw pasma Radziejowej (984 m) zaś od południa Małe Pieniny ze szczytami: Rabsztyn (847m) i Wysoka (1052m) oraz dalej u ujścia doliny Pieninami z Sokolicą (747m)
i 3 Koronami (982m). Wszystko to sprawia, że Szczawnica pokoje do wynajęcia zaliczana jest do najatrakcyjniejszych miejscowości turystycznych w Polsce.

Spływy kajakowe po rzekach górskich w pneumatycznych dwuosobowych jednostkach pod opieką instruktora nie wymagają dużych umiejętności technicznych dając za to dużą satysfakcję z pokonania rzeki. Pneumatyczne kanadyjki pozwolą na bezproblemowe pływanie nawet początkującym kajakarzom. Nad grupą czuwa instruktor w kajaku jednoosobowym, który pomoże w krytycznej sytuacji lub wskaże właściwą drogę na wodzie. Szczawnica wille

Szczawnica agroturystyka znajduje się na granicy Małych Pienin i Beskidu Sądeckiego w dolinie Grajcarka. Jej atrakcyjne położeniesprawia, że panuje tu wyjątkowy mikroklimat, duże nasłonecznienie i mała ilość opadów. Szczawnica jest otoczona przez szczyty górskie chętnie odwiedzane przez turystów: Rabsztyn, Wysoka, 3 Korony i Sokolica.
Szczawnica daje także możliwość korzystanie z innych atrakcji turystycznych. Należą do nich: spływ Dunajcem, rafting, spływy kajakowe, wyciągi narciarskie, kolej linowa, trasy rowerowe i wycieczkowe, rajdy i przejażdżki konne, saniami i bryczkami. Znajdują się tu także wypożyczalnie sprzętu sportowego: rowerów, kajaków i nart.
Turyści mogą również korzystać z obiektów sportowych, do których należą korty tenisowe, place zabaw dla dzieci, przystanie kajakowe, boiska do koszykówki, baseny kryte, etc. Aktywnemu wypoczynkowi sprzyjają też piesze szlaki turystyczne, trasy rowerowe i konne. Przejścia graniczne ze Słowacją udostępniono dla narciarzy, rowerzystów, pieszych i osób poruszających się na wózkach inwalidzkich napędzanych paliwem ekologicznym. Dzięki temu można zachwycać się urokami słowackich Pienin oraz przełomu Dunajca.